Hakkımda

Ben Özge, Londra’da yaşayan bir gazeteciyim. BBC Türkçe için ekonomi, finans, siyaset ve popüler kültür gibi konularla ilgili makaleler kaleme alıyorum. Sinema, televizyon dizileri, müzik ve dans ise tutkuyla takip ettiğim mevzular.

Gazete, televizyon ve dijital medyadaki tecrübemi, video prodüksiyonu ve belgesele yönlendirdim. Sinematografi ve YouTube bu yüzden ilgi alanlarım arasında. Dance Journals adındaki YouTube kanalımda ilham veren dansçıların ve dünyanın dört bir yanından dansların hikayelerini anlatıyorum.

Daha önce Bloomberg HT haber kanalında editör olarak çalıştım. 2013-2015 yılları arasında Milliyet’te gazetecilik yaptım. Milliyet gazetesinden önce ise İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde Basınla İlişkiler Sorumlusu olarak görev aldım.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2010 yılında mezun oldum. Üniversite eğitimim sırasında Universidad Complutense de Madrid’de Erasmus yaptım.

Üç yıl boyunca FEJS’in (Forum for European Journalism Students) yönetim kurulu üyeliğini üstlendim. Mezun olduktan sonra Universidad Autónoma de Barcelona’da Gazetecilik ve İletişim bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.

Haber, video ve belgesel fikirleriniz, önerileriniz, proje teklifleriniz için benimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir